sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

utorok, 27 december 2016 16:01

SEVIS KLUB - Ekonomika šľachty a čo komu prinesú zmeny v daniach

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Druhý klub tohto roku sa konal 21. septembra 2016 a hostili sme na ňom celoslovensky známeho heraldika, genealóga a autora mnohých publikácií, Denisa Pongrácza. Na klube mal vystúpenie na tému: „Ekonomika šľachty a jej spôsoby o maximilizáciu zisku.“ Ako potomok starého šlachtického rodu sa dlhodobo zaoberá životom šlachty, a tak nám porozprával mnohé zaujímavosti zo života šľachty a šľachtických potomkov. Priblížil nám, čo sa skrýva za precízne vytvoreným rodokmeňom a mnoho ďalšieho zo svojej práce.

Súčasne rozobral život slovenskej šľachty z pohľadu ekonomiky a poukázal na to ako sa šľachtické rody snažili o maximalizáciu majetku.

Druhou diskutovanou témou na septembrovom SEVIS klube boli pripravované zmeny v daniach, ktorú rozobral náš externý kolega a pravidelný hosť SEVIS klubu Vladimír Baláž.Dozvedeli sme sa, koho budú koľko stáť zmeny v legislatíve a či má zmysel zrušenie daňovej licencie. Diskutovalo sa na tému, či budú dane naďalej rásť a ako sa vyrovnať s vyšším zdanením.

Symbolický 13. SEVIS klub sa bude konať v apríli budúceho roku, tak veríme, že sa ho zúčastníte, nakoľko sa opäť môžete tešiť na nové informácie, netradičné pohľady a zaujímavých hostí.

Ing. Lenka Hrušková
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Prečítané 2212 krát Naposledy zmenené štvrtok, 20 apríl 2017 13:35
Ing. Lenka Hrušková

marketingový pracovník