sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

piatok, 29 september 2017 09:42

SEVIS KLUB - Ako odovzdať firmu deťom

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Symbolický 13. SEVIS klub sa konal 6. apríla 2017 a hostili sme na ňom Petra Vanku, spolumajiteľa a konateľa skupiny spoločností ORIN, ktoré sa zaoberajú priamym predajom prístrojov z oblasti fyzikálnej terapie, najmä magnetoterapie a laserovej terapie. Ide o úspešnú rodinnú firmu, pôsobiacu na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Veľkej Británii a v USA. Pán Vanka pohovoril na tému: Ako sa podniká s rodinnými príslušníkmi a ako odovzdať firmu svojim deťom, čo mnohých oslovilo, keďže väčšina našich klientov plánuje odovzdať firmu deťom.

Poukázal na čo si dať pozor, aby potomkovia zvládli zodpovednosť a v akej fáze odovzdať riadenie firmy do rúk nasledovníkov. Jeho dcéra Petra Chlebová porozprávala o vlastných skúsenostiach ako vo firme začínala a že pre úspešné pôsobenie detí vo firme, nesmú pre ne platiť iné pravidlá ako pre ostatných zamestnancov.

Druhou diskutovanou témou na aprílovom SEVIS klube bola „Ekonomická politika D. Trumpa a jej dôsledky pre svetovú ekonomiku,“ ktorú rozobral náš externý kolega a pravidelný hosť SEVIS klubu Vladimír Baláž.

Pohovoril o tom, či je na tom USA skutočne tak dobre ako o tom hovoria správy a či bola úloha Číny pri úpadku amerického priemyslu naozaj taká veľká. Dozvedeli sme sa, že mobilita za prácou klesá a aké sú jej hlavné dôvody. No a na záver sa rozprúdila živá diskusia o tom, prečo už americké podnikanie nie je čo bývalo.

Napriek symbolickej 13-tke dopadol aprílový klub naozaj úspešne, o čom svedčí aj historicky najvyšší počet účastníkov, ktorých bolo takmer 50, čo nám dokazuje, že stretnutia takéto typu sú pre vás zaujímavé a majú zmysel.

Ďalší klub sa bude konať 21. septembra, tak veríme, že sa ho zúčastníte, nakoľko sa opäť môžete tešiť na nové informácie, netradičné pohľady a zaujímavých hostí. Hlavným hosťom bude tentokrát Vladimír Maslák, predstaviteľ a duchovný otec občianskeho združenia Dobrý pastier v Kláštore pod Znievom.

Ide o osobnosť, ktorá riadi v súčasnosti jeden z najväčších útulkov pre ľudí bez prístrešia na Slovensku. Otec Maslák sa s nami podelí o vlastné skúsenosti ako byť dobrým manažérom bez manažérskej školy a ako riadiť a získať náklonnosť takmer 400 ľudí, ktorých životy zničil alkohol, drogy, choroba alebo pobyt vo väzení. Riadi sa heslom, že keď sa vylieči duša, tak aj telo sa dá ľahšie do poriadku.

 

Prečítané 2536 krát
Ing. Lenka Hrušková

marketingový pracovník