sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

sobota, 06 jún 2015 09:53

SEVIS klub - Ukrajina tu a teraz

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Po úspešnom 7. stretnutí členov SEVIS klubu, na ktorom sme rozdiskutovali situáciu v slovenskom školstve, sme sa rozhodli na najbližšom klube upriamiť našu pozornosť na východ krajiny, a to konkrétne na Ukajinu. Na 8. SEVIS klube, ktorý sa bude konať 11.6.2015, sa teda budeme venovať situácii na Ukrajine, ktorá výrazne ovplyvňuje vývoj nielen na finančných trhoch.

Náš stály hosť Vladimír Baláž vystúpi s prezentáciou na tému: „Ukrajina v ťažkých časoch“. Priblíži nám vývoj na Ukrajine cez makroekonomické ukazovatele, ktoré bohužiaľ nie sú vôbec lichotivé. Vysvetlí príčiny súčasného stavu, ktoré priviedli Ukrajinu na pokraj bankrotu, objasní nám, ako inflácia maže úspory a znižuje životnú úroveň na Ukrajine a na záver poukáže na potrebu povinných reforiem.

Druhým hosťom bude Ing. Matúš Murajda, ktorý od roku 1992 vlastní spolu s holandskými partnermi spoločnosť GEMOR Fashion s.r.o. v Prešove, ktorá je producentom odevov z goretexového materiálu. Vo výrobe odevov podniká aj na Ukrajine v meste Ivano-Frankovsk. Pán Murajda sa pozrie na uvedenú problematiku z pohľadu človeka podnikajúceho na Ukrajine a pohovorí na tému: „Nebojte sa Ukrajiny“.

  IMG 1360    IMG 1361

Prečítané 2816 krát Naposledy zmenené pondelok, 12 október 2015 16:43
Ing. Lenka Hrušková

marketingový pracovník