sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

nedeľa, 20 december 2009 19:42

Na trh prinášame dlhopis EX CREDIT

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Okrem slávnostného uvedenia emisie dlhopisov DIAMANT 01 v týchto dňoch spúšťame na trh aj vydanie emisie dlhopisov spoločnosti EX CREDIT, a.s., ktorej sme manažérom. Spoločnosť EX CREDIT, a.s. podniká od roku 2003 a svojím klientom poskytuje rýchle, cenovo výhodné prefinancovanie nákupov spotrebného tovaru a technológií. Z dôvodu diverzifikácie získavania finančných zdrojov sa obrátila na primárny trh s emisiou dlhopisov. Aby klienti, a teda aj možní potencionálni záujemcovia o dlhopis získali základné informácie o tejto emisii, požiadali sme o rozhovor člena dozornej rady spoločnosti EX CREDIT, a.s. Ing. Mariána Rigana.

Existujú rôzne spôsoby ako získať zdroje, prečo ste sa rozhodli pre financovanie práve formou emisie dlhopisov a nevyužili ste napríklad úver z banky?

Aktuálna globálna nestabilita bankového sektora spôsobuje, že prístup k peniazom formou úveru je náročnejší a tiež drahší. Okrem toho, nejasnosti ohľadom budúcnosti úrokových sadzieb sú pre podnikateľov veľkým rizikom. Je preto rozumné využiť aj alternatívne formy nákupu finančných zdrojov. Emisiu dlhopisov pokladáme za stabilnejšiu formu, pretože vieme dopredu jasne vypočítať náklady, ktoré máme v súvislosti s takto získanými finančnými prostriedkami. Výrazné úspory nákladov emisia zrejme neprinesie, ale pre uprednostnenie tejto formy zavážila hlavne možnosť marketingovo odprezentovať spoločnosť pred investormi a možno aj našimi budúcimi partnermi. Celkový proces emitovania dlhopisov je síce náročný, najmä ak to spoločnosť robí prvýkrát, ale pri dobrej príprave a v súčinnosti s Národnou bankou Slovenska, Centrálnym depozitárom cenných papierov SR, a.s. a Burzou cenných papierov v Bratislave, a.s. sa dá celý proces zrealizovať cca za 3 mesiace.

Čím sú dlhopisy EX CREDIT zaujímavé pre súčasného investora?

Investorovi poskytne dlhopis zaujímavú ročnú výšku výnosu s možnosťou predčasného splatenia. Fundamentálny pohľad na našu spoločnosť poskytuje dostatočné záruky, a teda dôvod na investovanie do dlhopisu. Naša spoločnosť má svoju stabilnú klientelu, možno ešte viac v čase krízy, preto očakávame rast nášho segmentu podnikania. Na druhej strane, nedostatok investičných príležitostí do slovenských cenných papierov vytvára predpoklad, že dlhopis EX CREDIT bude pre mnohých vzhľadom na výnos atraktívnou investičnou príležitosťou.

Pre aký okruh investorov sú dlhopisy určené?

Zvolili sme nominálnu hodnotu jedného dlhopisu vo výške 1 000 EUR, a to preto, aby sme ho sprístupnili širokému okruhu záujemcov. Neoslovujeme teda len inštitucionálnych investorov, ale máme záujem osloviť aj jednotlivcov. Vydanie dlhopisov zabezpečuje vaša spoločnosť SEVISBROKERS FINANCE o.c.p. a.s., ktorú sme si vybrali na základe jej dlhoročného pôsobenia na kapitálovom trhu, doterajšej dobrej obchodnej spolupráci, ako aj skúsenostiam s manažovaním emisií dlhopisov.

CHARAKTERISTIKA DLHOPISU EX CREDIT 1

  • Názov dlhopisu: EX CREDIT 1
  • Podoba cenného papiera: zaknihovaný, na doručiteľa, verejne obchodovateľný
  • Počet dlhopisov: 7 000 ks
  • Nominálna hodnota: 1 000 EUR
  • Emisný kurz 100 % + AÚV (alikvótny úrokový výnos)
  • Výška úrokového výnosu: 9,7 % p.a.
  • Výplata kupónu: polročne, vždy k 16.5. a 16.11. bežného roka
  • Celkový objem emisie: 7.000.000 EUR
  • Prospekt dlhopisu je prístupný v sídle EX CREDIT, a.s. a SEVISBROKERS FINANCE o.c.p., a.s.
 
Ing. Lenka Hrušková
marketingový špecialista, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Prečítané 2467 krát Naposledy zmenené piatok, 21 august 2015 16:47
Ing. Lenka Hrušková

marketingový pracovník