sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

pondelok, 10 august 2009 09:33

Diamantové dlhopisy - svetový unikát

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

SEVISBROKERS FINANCE a spoločnosť Diamonds International Corporation – D.I.C. SK, s.r.o. podpísali vzájomnú dohodu o spolupráci pri príprave projektu emisie dlhopisov. Spojenie dvoch silných partnerov prinesie na trh dostupnú možnosť zúčastniť sa na obchode s diamantami prostredníctvom cenných papierov - korporátnych dlhopisov.

Ľudská vynaliezavosť a neustále sa meniace podmienky na trhu vytvárajú priestor pre nové investičné príležitosti. Aj súčasná kríza núti investorov hľadať nové možnosti bezpečného uloženia svojho majetku.

Jednou z takýchto príležitostí by pre súčasných investorov mohla byť pripravovaná emisia korporátnych dlhopisov spoločnosti D.I.C.  Jej hlavnou obchodnou aktivitou je predaj investičných diamantov, predaj a výroba originálnych luxusných šperkov a veľkoobchod s drahými kameňmi.

D.I.C. je česká, dynamicky se rozvíjajúca spoločnosť, ktorej dcérske spoločnosti sa nachádzajú na Slovensku, v Poľsku, Belgicku, Srbsku, Chorvátsku, Bulharsku, Rumunsku, na Ukrajine a v Hong Kongu. Tento najväčší predajca investičných diamantov a diamantových šperkov v Čechách a na Slovensku, zahájil svoju činnosť koncom roka 2005. Obrat v roku 2008 dosiahol zhruba 15,38 mil. EUR. Spoločnosť je ako jediná v strednej a východnej Európe členom a akcionárom Antverpskej diamantovej burzy Beurs voor Diamanthandel. Jej partneri sú niektoré popredné svetové brusiarne.Všetky šperky, ktoré D.I.C. predáva pochádzajú z jej vlastných dielní a sú chránené ochrannou známkou. Predávané diamanty (vrátane diamantov v šperkoch) majú certifikáty vystavené poprednými gemologickými laboratóriami akceptovanými po celom svete. 

Pre mnohých investorov diamanty nie sú novinkou a prepad akcií na svetových burzách dopomohol k tomu, že počet nových záujemcov o tieto drahokamy v súčasnosti stále rastie. Diamant je celosvetovo nadčasové, trvalé a medzinárodné platidlo, ktoré je možné predať kedykoľvek, komukoľvek a kdekoľvek na svete.

Jeho najväčšia výhoda je v tom, že je malý, ľahký a predstavuje koncentrované bohatstvo. Hodnota diamantov síce rastie konzervatívne, ale zato neustále. Za posledných sto rokov ich hodnota nikdy neklesla a v priemere rastie o 3-7 % ročne. Niektoré triedy investičných diamantov sa zhodnocujú oveľa výraznejšie napr. od 10-16%.  

Diamanty sú vhodným nástrojom na diverzifikáciu portfólia a vo všeobecnosti sa odporúča ich 5 až 10 % zastúpenie. Skutočný efekt investície do diamantov začína až vo vyšších kvalitatívnych a váhových kategóriách diamantov. Pre investičné diamanty sa odporúča investícia od jedného karátu (pozn. jednotka hmotnosti pre diamanty, 1 karát = 0,2 g). To však znamená, že diamanty vtakýchto cenových hladinách, už nemusia byť pre väčšinu stredných investorov dostupné.

Riešením ako participovať na obchode s diamantami bez priameho nákupu týchto drahokamov je investícia do dlhopisov spoločnosti D.I.C. Spoločnosť pripravuje emisiu diamantových dlhopisov už na túto jeseň. Celková výška plánovanej emisie sa predbežne odhaduje na 10 000 000 EUR, pričom výška výnosu by sa mala pohybovať okolo 6% ročne. Administráciou celej emisie dlhopisov je poverená naša spoločnosť SEVISBROKERS FINANCE, ktorej úlohou bude zabezpečiť služby spojené s upisovaním týchto finančných nástrojov.

Ing. Mária Sirotiaková
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prečítané 2318 krát Naposledy zmenené nedeľa, 23 august 2015 16:22
Ing. Mária Sirotiaková

marketingový pracovník