sk   en

1 2 3 4 6

O SEVISe

Kapitálový trh a investovanie

Pohľad právnika

Dane

Prognózy

Zaujímavosti

štvrtok, 27 september 2012 18:56

Anteco expanduje

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

V roku 2008 sa spoločnosť SEVIS a.s., rozhodla svojou strategickou investíciou do dcérskej spoločnosti Anteco s.r.o. podporiť rast tejto spoločnosti, zaoberajúcou sa ťažbou štrkopieskov a ich spracovávaním na certifikované hutné kamenivo. Rast požiadaviek na objem a sortiment kameniva, dobrá strategická poloha a ambícia byť partnerom pri významných stavebných projektoch boli hlavnými dôvodmi, prečo sme dali tejto investícii vo výške 1,3 mil. EUR zelenú.

 anteco2

V závere prvej polovice tohto roka bolo toto úsilie úspešne zavŕšené spustením výroby certifikovaného praného hutného kameniva v novej prevádzke štrkoviska v katastri obce Horná Seč v levickom okrese. Nová centrálne riadená automatizovaná výrobná linka je navrhnutá tak, aby dostaočne pokrývala sortimentnú skladbu výrobkov na báze prírodného praného ťaženého a drveného kameniva v požadovaných zrnitostných frakciách už od 0/2 mm.

Celkový sortiment predstavuje viac ako 20 druhov kvalitného kameniva. Výrobky sú určené najmä ako surovina do rôznych betónových zmesí, ako samostatný vrstevný poklad, resp. výplň rôznych druhov inžinierskych stavieb podľa platných kvalitatívnych noriem. Technológia linky je navrhnutá na spracovanie štrkopieskov s výkonom 160 t/h a s maximálnou kapacitou spracovania vstupnej suroviny na úrovni 200 t/h, pričom zahrňuje v sebe niekoľko stupňov prania suroviny s jej následným drvením a triedením kameniva na požadované frakcie.

Celkový objem zásob nerastnej suroviny určenej na ťažbu a spracovanie, ktorým v súčasnosti disponuje spoločnosť Anteco s.r.o., dáva spoločnosti strategickú rezervu pri prevádzkovaní uvedeného technologického zariadenia na úrovni navrhnutej kapacity linky na dobu viac ako 10 rokov.

Vďaka tejto investícii do technologickej inovácie dokáže dnes spoločnosť Anteco s.r.o. bezproblémovo počas celej sezóny zabezpečovať kvalitatívne a kvantitatívne požiadavky dodávky kameniva pre rôzne veľké stavebné projekty nielen v širokom okolí prevádzky, ale aj do vzdialenejších oblastí horného Pohronia.

Ing. Adrian Schnierer
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Prečítané 2643 krát Naposledy zmenené nedeľa, 16 august 2015 10:02
Ing. Adrian Schnierer

člen predstavenstva a manažér investičných služieb